KONST / Litografier / Färglitografi 12891249
nr 1289 1249
Ralston Crawford
(1906-1978), USA
Färglitografi, "SS le Grasse". Signerad, numrerad 45/200. Motivet: 29x37 cm
Ralston Crawford, amerikansk konstnär född 1906, död 1978.
måndag 18 november 2019
kl 19:26:28
Ralston Crawford
Läs mer om Ralston Crawford